Słuchawki Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic – recenzja i opinie użytkowników

image

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic to europejska wersja wydanych niedawno słuchawek dousznych Mi Air 2 SE.

Słuchawki Xiaomi bezprzewodowe – dane techniczne

Ten sam model na rynek chiński nosi nazwę Xiaomi Mi Air 2, natomiast w Europie sprzedawane są pod nazwą słuchawki Xiaomi bezprzewodowe Mi True Wireless Earphones 2 Basic. Słuchawki mają zakres częstotliwości 20-20 000 Hz. Zestaw akcesoriów do tych słuchawek jest prawie taki sam jak w poprzednim modelu. W pudełku znajdziesz:

  • Słuchawki.
  • Etui.
  • Kabel ładujący USB-C.
  • Instrukcja użycia.

Słuchawki Xiaomi bezprzewodowe Mi True Wireless Earphones 2 Basic TWS zmieniły się znacząco w porównaniu do swoich poprzedników – długość podłużnego etui wynosi 43 mm, czyli o 5 mm więcej niż w poprzednim modelu. Jednak grubość pozostała taka sama jak kształt.

Słuchawki douszne Xiaomi Mi Earphones 2 – wygodne i łatwe w użyciu

Podobnie jak w przypadku innych słuchawek dousznych, takich jak AirPods, komfort użytkowania zależy od anatomii uszu. Nie ma różnych rozmiarów gumowych końcówek. Słuchawki douszne Xiaomi Mi Earphones 2 albo będą na ciebie pasować, albo nie. Jeśli nie włożysz ich do końca, dźwięk będzie zły i słaby. W przypadku słuchawek tego typu, w celu uzyskania maksymalnej jakości dźwięku, należy zadbać o to, aby „zatyczki” całkowicie zakrywały przewód słuchowy naszych uszu.

Słuchawki douszne Xiaomi Mi Earphones 2 są wyposażone w chipset Bluetooth 5.0, który obsługuje kodeki audio SBC i AAC. Według zapewnień Xiaomi, połączenie między źródłem a słuchawkami jest niezawodne nawet w odległości 10 metrów. Gdy tylko otworzysz etui Mi True Wireless Earphones 2 Basic, wyświetlacz telefonu pokaże poziom naładowania każdej słuchawki z osobna, a także etui.

Słuchawki Xiaomi mi Earphones 2 Basic

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic - Sterowanie słuchawkami

Podwójne kliknięcie na prawej słuchawce odpowiada za odtwarzanie/wstrzymywanie lub odbieranie/kończenie połączenia. Dwukrotnie dotknij lewej słuchawki, aby odebrać/zakończyć połączenie, zadzwonić do asystenta głosowego lub odtwarzać/wstrzymywać odtwarzanie w trybie mono.

Podobnie jak poprzedni model, nowe słuchawki Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic są wyposażone w dynamiczne przetworniki 14,2 mm. Wysokie i średnie częstotliwości brzmią ładnie. Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic świetnie sprawdzają się jako zestaw słuchawkowy do rozmów przez telefon.

Słuchawki Xiaomi Mi Earphones 2 Basic - Opinie użytkowników

Podczas testów ustalono, że jedno ładowanie baterii wystarcza na około 4 godziny słuchania na poziomie głośności 50-70%. Jakie jeszcze zalety mają Xiaomi Mi Earphones 2 Basic. Opinie potwierdzają niski poziom zużycia baterii.

Etui ładujące zapewnia dodatkowo trzy pełne doładowania. Tak więc całkowity czas pracy na baterii wynosi od 16 do 20 godzin. Bluetooth to kolejny atut, jaki mają słuchawki Xiaomi Mi Earphones 2 Basic. Opinie użytkowników potwierdzają, że połączenie Bluetooth jest bardzo stabilne. Jeśli dodać do tego bardzo dobrej jakości mikrofony i długi czas pracy na baterii, to słuchawki Xiaomi Mi Earphones 2 Basic są aktualnie jednymi z lepszych na rynku.

Niektórzy użytkownicy narzekają na design. Rzeczywiście obudowa jest prosta i standardowa, ale trudno mieć tu jakiekolwiek zastrzeżenia do jakości wykonania poszczególnych elementów. Słuchawki Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic, są niezwykle trwałe i odporne na zarysowania oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne, także te wynikające z codziennego użytkowania. Przy odpowiedniej pielęgnacji posłużą użytkownikowi bardzo długo, przy zachowaniu fabrycznych właściwości.