Kable do telefonów HAMA – recenzja i opinie użytkowników

image

Budowa i rodzaj kabla bezpośrednio wpływa na to, jak szybko naładuje się telefon czy laptop. Jednymi z najlepszych na rynku są obecnie kable sygnowane przez Hama.

Kable Hama – Opinie użytkowników

Większość kabli Hama USB wykorzystuje cztery pary przewodów do ładowania telefonu. Dwa przewody służą do transmisji danych. Dwa przypadają na każde ładowanie. To, co jest kluczowe dla szybkości ładowania, to grubość kabla. To jeden z większych atutów, jaki mają kable Hama. Opinie użytkowników wskazują, że kable sygnowane przez tę firmę, cechują się optymalną grubością.

Rezystancja jest kluczowym czynnikiem wpływającym na szybkość ładowania. Wraz ze wzrostem długości kabla USB wzrasta rezystancja. A ma to znaczenie, zwłaszcza w przypadku urządzeń z technologią Quick Charge lub Fast Charge. Tanie krótkie kable mogą szybko naładować urządzenie. Jednak krótkie kable są wyjątkowo niewygodne w użytkowaniu. Inaczej niż kable Hama. Opinie klientów wskazują, że kable tej firmy, mają długość optymalną. Nie są ani zbyt krótkie, ani za długie.

Zagęszczone kable z dwoma parami żyłki: 28 AWG do transmisji danych ( Data ) i 24 AWG do linii ładowania ( Charge ) są idealne do szybkiego ładowania. Do przełączania wystarczy grubość 0,321 mm średnicy i 0,081 mm2 mm przekroju z możliwością przyjmowania prądu do 1,4 A. O ile standardowe przewody 28/28 AWG mogą obsłużyć około 0,5 A, to kable Hama szybkiego ładowania 28/24 AWG mogą obsłużyć do 2 A.

Kabel USB Hama – charakterystyka

Kabel USB Hama doskonale sprawdza się do ładowania smartfonów i tabletów. Ma wyświetlacz funkcji LED. Obecna jest też tu funkcja szybkiego ładowania dzięki technologii Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 zapewniająca turbo szybkie ładowanie. Podłączone urządzenia są automatycznie rozpoznawane w celu optymalnego ładowania.

Kabel USB Hama ma zabezpieczenie przed przeładowaniem, przepięciem i zwarciem. Wtyczka USB typu C może być używana z obu stron. Jest tu możliwa szybka transmisja danych: do 480Mbit/s.

HAMA kabel Lightning

HAMA kabel Lightning – idealny do szybkiego ładowania

Kabel USB do iPhone Hama o długości 1 metra przeznaczony jest do podłączenia smartfonów iPhone 3G/3GS/4/4S, a także odtwarzacza Apple iPod. Urządzenie pozwala nie tylko naładować gadżet, ale także synchronizować dane z innymi urządzeniami i przesyłać dane w krótkim czasie.

Po jednej stronie kabla znajduje się 30-pinowe złącze, a po drugiej USB 2.0. HAMA kabel Lightning ma optymalną długość 1 metra, co pozwala wygodnie ładować każde urządzenie. Pokryty jest odpornym na ścieranie PVC, które zapobiega ścieraniu i zagnieceniom nawet przy długotrwałym użytkowaniu. HAMA kabel Lightning jest zmontowany z wysokiej jakości łączników ze stali niklowanej. Synchronizacja zapewnia transfer danych z prędkością 100 Mb/s.

Kabel Hama iPhone – Opinie na temat użytkowania

Jakie główne zalety ma kabel Hama iPhone. Opinie wskazują, że największym atutem jest bezpieczne synchronizowanie i ładowanie urządzeń. Możliwość podłączenia iPhone'a, iPada lub iPoda do portu USB-C. Bezpieczny przepływ poufnych informacji, a także funkcja szybkiego ładowania, w jaką został wyposażony kabel Hama iPhone. Opinie pozytywne dotyczą też jakości materiałów.

Kabel przeznaczony jest do bezpiecznego przesyłania informacji pomiędzy urządzeniami. A jeśli masz odpowiednią aplikację, możesz nie tylko podłączyć, ale nawet sterować podłączonym urządzeniem z komputera osobistego lub laptopa. Kabel umożliwia podłączenie iPhone'a, iPada lub iPoda ze złączem Lightning do portu USB-C MacBooka, lub portów Thunderbolt 3 (USB-C) MacBooka Pro. Tego kabla można używać z zasilaczem Apple 29 W, 61 W lub 87 W do ładowania urządzeń z systemem iOS. Dzięki Apple USB-C do Lightning możesz szybko naładować nawet iPada.