Głośnik przenośny Hama Soundbarrel 60W – recenzja i opinie użytkowników

image

Przenośny głośnik to idealna opcja, kiedy chcesz posłuchać muzyki na campingu, wakacjach czy gdziekolwiek, gdzie brakuje stałego źródła prądu.

Głośnik Bluetooth HAMA Soundbarrel czarny – Wykonanie i projekt

To, co zwraca uwagę, jeśli chodzi o głośnik Bluetooth HAMA Soundbarrel czarny, to jakość wykonania. Urządzenie jest wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów – przede wszystkim plastiku, bardzo dobrej jakości. Dodatkowo niektóre elementy pokryte są warstwą gumy, dzięki czemu jest przyjemniejszy w dotyku, a sam głośnik nie ślizga się po blacie.

Głośnik Bluetooth HAMA Soundbarrel czarny ma klasyczną konstrukcję, która w niewielkim stopniu odbiega od aktualnych trendów.

HAMA głośnik Bluetooth – Zalety

Wyprodukowany przez HAMA głośnik Bluetooth bez problemu zmieści się do torby czy plecaka. Posiada również certyfikat IPX4. Oznacza to standard chroniący sprzęt przed kurzem i deszczem.

Na górnej krawędzi Soundcup-L znajduje się panel dotykowy, za pomocą którego można sterować głośnikiem - przewijać kolejne utwory. Na środku panelu mamy jeszcze ikonę wskazującą aktualny stan. Do regulacji głośności służy pokrętło umieszczone nieco pod panelem. Element ten działa bez zarzutów, regulacja jest wygodna, a dzięki wyczuwalnym przejściom pokrętła możemy dość dokładnie zmieniać głośność.

HAMA głośnik Bluetooth na przednim panelu ma jeszcze dwa dodatkowe przyciski: pierwszy to zasilanie, drugi to tryb, który odpowiada za zmianę działania Soundcup-L. Pomiędzy nimi mamy mikrofon oraz wspomniane panele, micro USB i AUX. Są też gumowe nóżki, dzięki którym można ustawić kolumnę w poziomie. Jeśli chcemy używać głośnika w orientacji pionowej, odpowiednie gumowe nóżki znajdziemy na spodzie urządzenia.

Głośnik Bluetooth HAMA Soundbarrel czarny

Głośnik HAMA Soundbarrel – Jakość dźwięku

Głośnik HAMA Soundbarrel ma odpowiedni bas i moc. Głośność również jest odpowiednia. Dźwięk z Soundcup-L jest lekko metaliczny, a przy wyższych poziomach głośności nie zniekształca się i nie „skrzeczy”. Producent wyposażył głośnik HAMA Soundbarrel w dwa dodatkowe tryby wewnętrzny i zewnętrzny (między nimi przełączamy się za pomocą klawisza trybu na przednim panelu). Jak sama nazwa wskazuje, pierwszy przeznaczony jest do słuchania muzyki w zamkniętych pomieszczeniach, a drugi na zewnątrz.

Czy naprawdę usłyszysz różnicę między trybami? Tak i to w zauważalnym zakresie. W przypadku pierwszego dostajemy bas, a w drugim standardowo wyższą głośność. Dzięki takim dodatkom możesz dostosować dźwięk i jego jakość do miejsca, w którym się znajdujesz. Rozwiązanie opiera się na prostej zasadzie i jest bardzo przydatne w praktyce.

HAMA Soundbarrel – Opinie użytkowników

Jakie jeszcze zalety ma wyprodukowany przez HAMA Soundbarrel. Opinie użytkowników wskazują na mocną baterię. Hama Soundcup-L ma akumulator o pojemności 1950 mAh. W praktyce głośnik może pracować około 10 godzin, przy połączeniu Bluetooth i przy wysokim poziomie głośności. Przy odrobinie większej oszczędności energii i użyciu dołączonego kabla do podłączenia urządzenia zewnętrznego, można korzystać z urządzenia 3 godzin dłużej. Nie musimy też zabierać dodatkowej ładowarki, bo głośnik standardowo można naładować przez dowolne urządzenie, np. smartfon, ale musimy pamiętać, że jest tu tylko wyjście Micro USB.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając sygnowany przez HAMA Soundbarrel. Opinie podkreślają stosunkowo krótki czas ładowania. Baterie w pełni naładujemy w czasie krótszym niż 2 godziny.

Zaletą jest też to, że w Soundcup-L mamy do czynienia z dwoma rodzajami połączeń bezprzewodowych, Bluetooth oraz NFC. Pierwsza to standardowa transmisja danych, dzięki czemu głośnik odtwarza muzykę z telefonu lub dowolnego innego urządzenia Bluetooth.