Ładowarka indukcyjna HAMA QI-FC10 10W – recenzja i opinie użytkowników

image

Telefony komórkowe i inne urządzenia przypominają dziś małe komputery. Wraz z nimi ewoluowały akcesoria. Jednym z najwygodniejszych jest ładowarka indukcyjna.

Jak działa ładowarka indukcyjna HAMA 10W ?

Coraz więcej producentów urządzeń elektronicznych wprowadza do swoich produktów najnowsze technologie. Jednym z nich jest ładowarka indukcyjna HAMA 10W, która pozwala na łatwe doładowanie smartfona.

Telefon komórkowy umieszcza się na specjalnym panelu. Zasada ładowania bezprzewodowego polega na wykorzystaniu zjawiska indukcyjności. Kiedy prąd przepływa przez cewkę, wokół niej powstaje pole magnetyczne, prostopadłe, do którego powstaje pole elektryczne. Ten ostatni generuje prąd w odpowiednich obwodach gadżetu. Gdy tylko smartfon zostanie zbliżony do ładowarki na odległość mniejszą niż 4 cm, przechodzi w tryb aktywny.

Gdy urządzenie działa w tle, co 0,4 sekundy emituje impuls, co pozwala kontrolować proces. W miarę gromadzenia energii napięcie stopniowo maleje. Gdy tylko bateria urządzenia zostanie w pełni naładowana, nadajnik automatycznie się przełącza. Sprzężenie zwrotne między komponentami odbierającymi i nadawczymi pozwala zredukować zużycie energii do minimum. Zapewnia to nie tylko ich wydajność, ale także optymalny tryb dla baterii smartfona, tabletu czy laptopa.

Ładowarka indukcyjna HAMA 10W składa się z dwóch modułów odbiorczych i nadawczych współpracujących ze sobą według zadanego algorytmu. Obudowa wykonana z materiału dielektrycznego: polimeru lub kompozytu, w postaci płaskiego pudełka o okrągłym lub prostokątnym kształcie ze złączem do podłączenia zasilacza.

Ładowarka HAMA QI-FC10 10W – szybkie naładowanie telefonu

Moduł odbiorczy jest wbudowany w telefon komórkowy, tablet lub laptop. Jego główną częścią jest wejście umieszczone na tylnej ściance obudowy. Prądy są indukowane w zwojach drutu, które są doprowadzane przez sterownik do akumulatora. Ten element elektroniczny dodatkowo monitoruje nagrzewanie się cewki, aby uniknąć warunków, które są niebezpieczne dla gadżetu.

Ładowarka HAMA QI-FC10 10W ma zwiększoną czułość modułów elektronicznych, co zwiększa zasięg wykrywania urządzeń ładujących. Do odbioru modułów wprowadzono dodatkowy identyfikator z unikalnym kodem. Ładowarka HAMA QI-FC10 10W pozwala uniknąć problemów z kablami, a także uszkodzenia złączy na skutek przekrzywienia. Moduł nadajnika podłącza się do sieci domowej za pomocą wydajnego zasilacza o prądzie co najmniej 1 lub 2 A.

Ładowarka indukcyjna HAMA QI-FC10 10W

Hama ładowarka indukcyjna 10W – Zalety

Sygnowana przez firmę Hama, ładowarka indukcyjna 10W, ma następujące zalety:

  • Bezprzewodowe ładowanie smartfonów z technologią Qi.
  • Proces ładowania zoptymalizowany dla urządzenia.
  • Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza baterię.
  • Ekskluzywna i elegancka powierzchnia, chroni tylną część smartfona przed zadrapaniami.

Produkowana przez firmę Hama, ładowarka indukcyjna 10W została wykonana z eleganckiej i solidnej aluminiowej obudowy. Ładowanie urządzenia rozpoczyna się automatycznie po umieszczeniu na stacji

Ładowarka indukcyjna HAMA – Opinie klientów

Jakie jeszcze zalety ma ładowarka indukcyjna HAMA. Opinie wskazują na zautomatyzowany proces ładowania gadżetów. Po osiągnięciu maksymalnej wydajności baterii ładowarka automatycznie się wyłącza. Proces ładowania zoptymalizowany jest pod kątem urządzenia, co gwarantuje maksymalną prędkość ładowania.

Żywotność to kolejny atut, jaki ma ładowarka indukcyjna HAMA. Opinie użytkowników, doceniają zoptymalizowany proces ładowania, który oszczędza akumulator, wydłużając tym samym jego trwałość. Poza wszystkim, siłą tych ładowarek, jest to, że ładowarka i smartfon nie muszą pochodzić od tego samego producenta.