Ładowarka indukcyjna Green Cell AirJuice 15W – recenzja i opinie użytkowników

image

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na naładowanie smartfona było podłączenie kabla od ładowarki do portu. Ładowarka indukcyjna Green Cell AirJuice 15W działa w standardzie Qi. Klasyczny zasilacz został zastąpiony elegancką podstawką, a ładowanie ogranicza się do ułożenia smartfona w przeznaczonym do tego miejscu.

Jak działa ładowarka indukcyjna Green Cell 15W?

Ładowarka indukcyjna Green Cell 15W wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Odbywa się to za pomocą przewodów elektrycznych nawiniętych wokół śruby w postaci cewki. Ładowarka indukcyjna Green Cell 15W posiada cewkę nadawczą, która zasilana prądem przemiennym wytwarza pole elektromagnetyczne. Gdy cewka odbiorcza znajduje się w zasięgu, indukowane jest pole elektromagnetyczne w postaci prądu przemiennego. Aby uniknąć zbyt dużych strat, odległość między cewkami powinna być jak najmniejsza.

Naukowe podstawy tej technologii są dość stare i sięgają 1831 roku, kiedy to zjawisko zostało odkryte i opisane przez Michaela Faradaya. Powszechne dziś ładowanie indukcyjne ma wiele zalet:

  • Wygodne ładowanie - wystarczy położyć telefon na ładowarce. Gdy chcesz naładować telefon lub przerwać ładowanie, nie musisz za każdym razem podłączać i odłączać kabla. Teraz wystarczy umieścić go na ładowarce.
  • Możesz ładować wiele urządzeń jednocześnie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ w przypadku klasycznych ładowarek będziemy potrzebować kilku gniazdek. W przypadku ładowania bezprzewodowego wystarczy położyć smartfon, słuchawki bezprzewodowe lub smartwatch na ładowarce.
  • Brak problemów związanych z uszkodzonymi złączami i portami.
  • Niewątpliwą zaletą ładowarek indukcyjnych jest ich wygląd. Wyglądają znacznie nowocześniej niż zwykły przewód podłączony do gniazdka.

Green Cell AirJuice 15W – opis urządzenia

Green Cell AirJuice 15W waży 160 gramów. Na szczęście ta dodatkowa waga ma również korzystny wpływ na jakość. Wiele elementów podkładki ładującej jest wykonanych z metalu. Green Cell AirJuice 15W ma gumową obwódkę wokół krawędzi, która zapobiega zsuwaniu się smartfona z powierzchni ładującej podczas ładowania. Pomysł wyposażenia płaskiej ładowarki Qi w płaski kabel sprawia, że ładowarka ma niezwykle schludny wygląd.

Green Cell AirJuice 15W

Green Cell QIGC01 – wartość ładowania

Każdy, kto ma smartfona ze szczególnie grubą obudowę lub PopSocket, szczególnie spodoba się fakt, że ładowarka Green Cell QIGC01 bez większych problemów działa w odległości do sześciu milimetrów. PopSocket, za pomocą którego stabilizuje się tył smartfonów, nie musi być wyjmowany do ładowania bezprzewodowego. Wszystko to sprawia, że ładowarka Green Cell QIGC01 jest urządzeniem godnym polecenia.

Green Cell GC AirJuice 15W opinie użytkowników

Green Cell GC AirJuice 15W uwalnia nas od kabli i pozwala bardzo szybko naładować dowolne urządzenie. Jakie zalety ma ładowarka bezprzewodowa Green Cell GC AirJuice 15W. Opinie użytkowników wskazują na prędkość ładowania. Dzięki mocy 15 W szybko naładujesz kompatybilne urządzenia. Możesz zaoszczędzić nawet do 2 godzin, w porównaniu ze standardowym ładowaniem indukcyjnym.

Wysokiej jakości metalowa obudowa oraz idealne spasowanie elementów sprawiają, że urządzenie świetnie się prezentuje. Smartfony Samsung są ładowane z maksymalną mocą 10/12 watów, a iPhony z mocą 7,5 wata.

Do jakich telefonów pasuje ładowarka bezprzewodowa Green Cell GC AirJuice 15W. Opinie klientów wskazują, że ładowarka ta jest niezwykle uniwersalna. Pasuje do smartfonów iPhone SE, 13, 12, 11, XS, X, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, S10+, Note 10+ oraz słuchawek AirPods lub Galaxy Buds. Wszystko to dzięki szerokiej kompatybilności z ładowaniami 5W, 7,5W, 10W, 12W i 15W.